• O nás
 • Partneři
 • Reference
 • Novinky
 • Akce a semináře
 • Kontakty
 • Support
 • Servisní portál
 • MHM Continuous Cloud Infrastructure

  Navigace

 • Cloud
 • Virtual Instruments
 • Kontaktní informace

  MHM computer a.s.

  U Pekáren 4/1309
  102 00 Praha
  Česká republika

  email: zc.mhm@ofni

  tel:  +420 267 209 111
  fax: +420 267 209 222


  Cloud

  CloudSystem Matrix Software

  Stále více společností i organizací státní správy musí zvyšovat dynamiku změn v organizační struktuře i v klíčových procesech. Tuto schopnost změny je potřeba podpořit i způsobilostí pružně  měnit IT prostředí společnosti. Ovšem neustálé změny v alokaci serverů, datových úložišť a síťových prvků výrazným způsobem zatěžují rozpočet IT oddělení.

  Rychlost, úspora nákladů a požadavky na vysokou dostupnost jsou patrně nejdůležitějšími důvody, proč se privátní cloud prosazuje ve stále větší míře, a tento trend vypadá jako nezvratitelný. Cest, jak vybudovat cloud, je celá řada. Různé přístupy a řešení se liší v použitých technologiích, implementovaných procesech administrace i šířkou různých výstupů a reportů. Jedním z bezesporu nejkomplexnějších je řešení Matrix od společnosti Hewlett-Packard (HP). HP v systému Matrix přineslo na trh řešení, které bezezbytku splňuje veškeré požadavky privátních i veřejných cloudů.

  HP CloudSystem Matrix je na trhu již od loňského roku. Jde o první řešení konvergované infrastruktury v tomto odvětví, které dokáže definovat a poskytovat služby v pouhých minutách od zadání požadavku v rámci celé infrastruktury společnosti. Výrazně tak zvyšuje produktivitu administrátorů, a snižuje tak celkové náklady na vlastnictví.

  Společnost HP v letošním roce přichází s novinkou, s řešením HP CloudSystem Matrix 7.1 Software pro menší a střední společnosti. Vychází z HP CloudSystem Matrix, ale má menší nároky na instalovanou infrastrukturu. Matrix Software je pro společnosti, které provozují větší počet serverů s VMware nebo Hyper-V. Těmto společnostem přinese výrazné snížení nároků na administraci systému, ale i velice detailní přehled o využití zdrojů (procesorů, úložišť, paměti) jednotlivými odděleními společnosti nebo i uživateli.

  To přináší výrazně vyšší využití jednotlivých komponent cloudu díky sledování nákladů na využívané zdroje. Je pak v zájmu každého oddělení včas uvolňovat alokované zdroje a sledovat i využívání například datových úložišť uživateli. Matrix Software není nijak závislý na výrobci existující infrastruktury, lze ho nasadit i do libovolného heterogenního prostředí. Podstatné pouze je, aby servery spravované z prostředí Matrix Software, využívaly virtualizaci VMware nebo Hyper-V.

  Rozdíl mezi „plnou“ verzí HP CloudSystem Matrix a „lite“ verzí HP CloudSystem Matrix Software spočívá především v hardwaru. Tedy HP servery, HP networking v podobě Virtual Connectu a HP podporované storage. Zatímco v případě HP CloudSystem Matrix Software řídí servery jen prostřednictvím hypervizorů, v případě podporovaného hardwaru komunikuje řídící Matrix software napřímo, a má tak větší možnosti. Nový server s požadovanými službami tak můžete přiřadit do své infrastruktury několika kliknutími. Také se může stát, že v konkrétních případech se neosvědčí převod původně fyzického serveru na virtuální a po čase jej chcete vrátit na fyzický stroj.

  Migrace virtuálu na ProLiant server? Opět jen otázka několika kliknutí! Takovému serveru zase dokážete jednoduše vnutit síťová nastavení stejně jako dedikovat fyzickou storage. Možnosti Matrixu se mohou v čase měnit, tedy může být užitečné začít dnes se softwarovou variantou a ve vhodné chvíli, kdy budete potřebovat inovovat servery, přejít na „full“ verzi. Taková dodatečná integrace je bezproblémová, prostě jen přibudou další možnosti.

  Nasazení Matrix Software přinese společnosti:

  • Snadné vytváření infrastruktury i pro složité služby.
  • Snadnou modifikaci poskytovaných služeb i za provozu.
  • Vysokou dostupnost.
  • Přehled o používaných zdrojích ve vazbě na uživatele a oddělení společnosti.
  • Možnost účtování nákladů v závislosti na alokovaných nebo využívaných zdrojích.

  MHM computer nabízí svým zákazníkům komplexní služby při implementaci systému Matrix i jeho podpoře během jeho celého životního cyklu, od úvodní analýzy přínosů až po servis veškerých komponent.

  Samozřejmě že prostředí cloudu se nehodí pro každou společnost. Je vhodné především pro firmy, které mají větší počet serverů a v nichž dochází k dynamickým změnám IT infrastruktury. MHM proto nabízí všem společnostem zdarma vypracování stručné analýzy přínosů nasazení Matrix Software do konkrétního prostředí. Výstupem z této analýzy je kalkulace úspor, které nasazení Matrix Software může přinést.

  Druhým krokem je možnost zdarma na dobu 45 dní vyzkoušet Matrix Software přímo ve svém prostředí. Pokud budou výsledky úvodní analýzy příznivé, specialisté MHM naimplementují Matrix Software včetně potřebného serveru ve vaší společnosti. Budete tak mít možnost vyzkoušet veškerou funkcionalitu řešení po dobu 45 dnů, a až pak se rozhodnout, zda je toto řešení pro vaši společnost to pravé.