• O nás
 • Partneři
 • Reference
 • Novinky
 • Akce a semináře
 • Kontakty
 • Support
 • Servisní portál
 • MHM Continuous Cloud Infrastructure

  Navigace

 • Cloud
 • SIEM ArcSight
 • Virtual Instruments
 • Kontaktní informace

  MHM computer a.s.

  U Pekáren 4/1309
  102 00 Praha
  Česká republika

  email: zc.mhm@ofni

  tel:  +420 267 209 111
  fax: +420 267 209 222


  Síťová infrastruktura

  Spolehlivá síťová infrastruktura je v současné době nezbytným základem pro efektivní fungování jakékoliv společnosti. Nároky na ní kladené se neustále navyšují v souvislosti se vzrůstající potřebou komunikace v reálném čase a to jak uvnitř společnosti, tak při komunikaci s okolním světem. Síťová infrastruktura musí zajistit bezpečné a spolehlivé provozování všech komponent firemní IT struktury, ať už se jedná o interní systémy nebo o aplikace, určené k poskytování služeb zákazníkům. Mezi typické služby, které musí síťová infrastruktura zajistit, patří především zajištění  vnitřní i vnější komunikace, sdílení a centrální ukládání dat a zajištěný přístup k internetu. Vzhledem k tomu, že každá společnost chce růst a rozvíjet se, dalším důležitým požadavkem na síťovou infrastrukturu, mimo vysokého stupně její spolehlivosti a bezpečnosti, se stává možnost jejího dalšího rozšiřování.
  MHM v této souvislosti nabízí návrh, realizaci a správu síťových infrastruktur pro střední i velké společnosti s využitím širokého portfolia aktivních prvků společnosti HP.

  Přehled produktových řad HP

  Ethernet přepínače

  V oblasti ethernetových přepínačů HP představuje kompletní řadu přepínačů, začínající jednoduchými neřízenými  L2 přepínači s fixními porty až po výkonné modulární přepínače. Mimo standardní typy řada obsahuje i přepínače určené pro „Blade Chassis“. Celá řada se vyznačuje vysokou spolehlivostí, propustností a poskytuje komplexní škálu funkcí, které napomáhají redukovat složitost síťové infrastruktury a současně zajišťují požadovaný výkon.

  Směrovače

  HP směrovače poskytují prakticky všechny současné možnosti pro WAN konektivitu, umožňují snadné používání zabezpečených VPN spojení  a využívání komplexních bezpečnostních funkcí. K dispozici jsou výkonné modulární směrovače určené především pro datová centra s požadavkem na velký počet připojení a velmi vysokou flexibilitou typů rozhraní WAN. Vedle těchto směrovačů HP poskytuje řadu menších modulárních směrovačů určených především pro konektivitu menších poboček do datových center. Také nelze opomenout malé nemodulární směrovače určené pro SOHO nebo malé pobočky velkých firem.

  Komponenty pro bezdrátový přenos dat (Wireless)

  V současné době se jedná o  nejdynamičtěji se rozvíjející oblast přenosu dat. Tato technologie se využívá především pro konektivitu koncových zařízení s požadavkem na mobilitu, pro vytváření prostorů pro přístup k internetu, pro školící místnosti, prezentace společnosti na veřejnosti apod.
  HP ve svém portfoliu nabízí kompletní sadu inteligentních prvků plně podporujících standard 802.11n. V první řadě se jedná o několik typů přístupových bodů (Access Points), které zajišťují konektivitu pro koncová zařízení. Řada prvku je doplněna zařízeními typu „WLAN Controllers/Switches“, „WLAN Routers“ a „WLAN Bridges“. Často opomíjenou součástí Wireless řešení je bezpečnost „vzdušného prostoru“. Zde má HP na trhu nejlepší možné řešení pro ochranu Vaší sítě i Vašich zařízení před všemi možnými útoky.

  Bezpečnostní prvky

  Produkty „HP TippingPoint“ přinášejí v současné době nejlepší ochranu ve své třídě. „HP TippingPoint IPS“ obsahuje tisíce filtrů, které blokují širokou řadu hrozeb namířených proti nejrůznějším oblíbeným aplikacím společností Microsoft, Adobe, RealNetworks a dalších. Oproti konkurenci nevytváří HP záplaty na konkrétní typy útoku, ale pokrývá přímo „díry“ v aplikacích. Nelze tedy tyto boxy obejít pouhou změnou útoku. Mimo to, prostřednictvím sady nástrojů „DVToolkit“, je možné vytvářet vlastní specifické filtry pro řešení „HP TippingPoint IPS“, které blokují škodlivý provoz a současně umožňují nepřerušovanou komunikaci.
  Díky zpětnému sběru informaci z prodaných boxů je HP schopno vytvořit „black list“ nebezpečných IP adres např. dle kontinentu. Pokud tedy vaše firma nemá žádné obchodní vztahy v Asii, máte možnost blokovat veškerou komunikaci z black listových adres (z různých kontinentů a států) a uspořit tak výpočetní výkon IPS.

  Management

  Každá síť potřebuje také kvalitní dohledový software a ani zde nenechává HP nic náhodě. V portfoliu lze tedy nalézt management nástroje pro dohled a management malých a středních sítí postavených kompletně na HP platformě nebo i pro náročné nasazení ve velkých sítích s nehomogenní platformou - robustnější management nástroj IMC (Intelligent Management Center) dokáže perfektně dohledovat a spravovat zařízení od nejrůznějších výrobců (více než 220).

  Přehled produktů HP podle určení a typu

  HP se v současné době bezesporu řadí k největším výrobcům síťových prvků ve světě a jeho jednotlivé produktové řady obsahují relativně velké množství produktů. Tato skutečnost je jedním z důvodů, proč HP přistoupilo k rozdělení produktů do jednotlivých sérií podle jejich vlastností a potřeb budované infrastruktury.

   A-Series

  Tato série je určena především pro velké komplexní síťové infrastruktury, které musí poskytovat velmi vysoký výkon a spolehlivost a musí umožňovat snadnou a rychlou rozšiřitelnost bez nutnosti zasahovat do stávajících komunikací. V této řadě produktů je možné nalézt kompletní produktové portfolio od malých access switchů přes výkonné core switch až po nejvýkonnější přepínače vyvinuté speciálně pro datová centra. A-serie je budována na robustních síťových produktech H3C divize z produktových řad přepínačů, směrovačů, bezdrátových prvků. Všechna tato zařízení fungují na stejném OS, a tím usnadňují jejich správu. Pomocí technologie IRF (Intelligent Resilient Framework) lze spojit až 9 přepínačů v jeden logický celek a tím eliminovat blokující protokoly jako je např. spanning tree. Pomocí nejnovějších technologií lze zmenšit počet aktivních prvků v počítačové síti a tím výrazně snížit náklady na pořízení a provoz (TCO).

   E-series

  Jedná se o osvědčené technologie zajišťující bezpečnost, spolehlivost a snadnou rozšiřitelnost s velmi dobrých poměrem výkon/cena. Je určena primárně pro střední a menší sítě, nebo jako přístupová vrstva velkých sítí. Jedná se o produkty exProCurve a ex3Com z produktových řad přepínačů, bezdrátových prvků, bezpečnostních prvků a síťového managementu.

  V-series

  Prvky určené pro menší kanceláře složené z produktů exProCurve a ex3Com. Jedná se o L2 přepínače s fixním počtem portů, webovou správou doplněné o produkty bezdrátové technologie.

  S-Series

  Jednoznačně zaměřená série na plnohodnotnou bezpečnost. Je tvořena silnými bezpečnostními řešeními TippingPoint a zajišťuje dynamickou, bezprostřední a inteligentní ochranu před síťovými hrozbami jakéhokoliv druhu.

  Proč produkty HP?

  • komplexní řady řešení – rozsáhlé portfolio HP umožňuje navrhnout a realizovat síťovou infrastrukturu bez zbytečných nákladů při současném zajištění odpovídajícího výkonu a spolehlivosti;
  • technická podpora – propracovaný systém technické podpory, fungující prakticky po celém světě prostřednictvím více než 1 000 pracovníků;
  • kvalita a spolehlivost – společnost HP provádí důkladné fyzické laboratorní testy všech síťových produktů pro udržení vysokého standardu nabízených prvků;
  • záruka – HP jako jediný výrobce na světě poskytuje na většinu portfolia neomezenou doživotní záruku s výměnou 8x5xNBD a to včetně zdrojů a ventilátorů, není zde žádná klička typu max. 5 let po vyřazení z ceníku – záruka od HP je opravdu doživotní;
  • velmi nízké TCO – Vedle obrovských úspor za servisní služby se HP produkty vyznačují také tím, že jsou velmi energeticky efektivní. Většina portfolia je vyvinutá maximálně před 2 roky a má tedy úspornější komponenty než je na trhu běžné. Tedy nejen že ušetříte na el. energii spotřebované přepínači/směrovači ale ušetříte i za náklady na klimatizaci, která bude moci být méně výkonná.